رفتن به بالا

تلفن : 09124946517 - 77800970


سقف شیروانی
فواید و مضرات سقف شیروانی چیست؟Reviewed by Kaveh on Jul 9Rating: 5.0فواید و مضرات سقف های شیروانی چیست؟

اگر شما به دنبال خرید یک خانه جدید هستید و دوست دارید این خانه دارای یک سقف شیروانی باشد، بهتر است ابتدا در مورد مزایا و مضرات داشتن چنین سقفی خوب فکر کنید. این شیروانی‌‌‌ها بسیار معمول و محبوبند. علت انتخاب بسیاری افراد هم، همین مزایاست. اما همان‌طور که اشاره شد، بهتر است به معایب آن‌هم فکر کرد و در نهایت بهترین تصمیم را گرفت. در اینجا ما سعی داریم به مزایا و معایب سقف شیروانی بپردازیم.

مزایای داشتن سقف شیروانی :

نمای زیبای ساختمان

gabled-roof

وجود این شیروانی‌ها نه تنها به زیبایی خانه شما کمک می‌کند، بلکه فضای خانه را بزرگتر نشان می‌دهد. این شیروانی‌ها باعث ورود نور بیشتر به خانه می‌شوند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. تهویه‌ای مناسب هستند. علاوه بر زیبایی، باعث گردش هوا و وسیع‌تر جلوه‌دادن خانه نیز می‌شوند.

مقاومت در برابر آب و هواهای مختلف

یکی دیگر از مزایای این شیروانی‌‌های زیبا، مقاومت بالای‌آنها در برابر انواع آب و هوا است. این شیروانی‌های شیبدار دارای مقاومت بالایی در برابر برف و باران هستند و از ورود برف و باران به منزل جلوگیری می‌کنند. با نصب این شیروانی‌ها می‌توان میزان آسیب‌های وارده و خرابی ناشی از استهلاک را در سقف کاهش داد. همچنین فشار بیش از اندازه وارده به سقف را کنترل کرد.

کنترل هزینه‌های ساختمان

سقف شیروانی

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از این نوع شیروانی‌ها کاهش هزینه‌هاست. پایین بودن هزینه نصب آن باعث شده که از طرف خریداران مورد استقبال زیادی قرار گیرد. لذا بسیاری ترجیح می‌دهند که سقف ساختمان‌شان شیروانی باشد. متقاضیان استفاده از این شیروانی‌های محبوب بسیار زیادند و به دلیل تقاضای بالا، تولید کنندگان آنرا با هزینه مناسب و بسیار مقرون بصرفه در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهند.

 افزایش مزایا در خانه‌هایی با دستور‌العمل‌های ویژه در ساخت

این شیروانی‌ها به ساختمان شما یک برتری ویژه می‌دهند و آن‌هم احساس داشتن ساختمانی با بیش از یک طبقه است. در نقاطی که ساختن ساختمان‌های دو طبقه غیر‌قانونی است، نصب سقف شیروانی یک مزیت محسوب می‌شود. این سقف‌ها فضای خانه را افزایش داده و احساس داشتن یک خانه دو طبقه را در شما ایجاد می‌کند. در حالی که در خانه‌ای یک طبقه زندگی می‌کنید. در مناطقی با بافت تاریخی که اجازه ساخت بناهایی با ارتفاع بیش از حد معین داده نمی‌شود، این شیروانی‌ها یک امتیاز ویژه محسوب می‌‌شوند.

معایب داشتن سقف شیروانی:

تهویه

سیستم تهویه در این نوع شیروانی‌ها واقعا ضعیف است. این نوع سقف‌ها به هواکش‌های مناسب احتیاج دارند. شما می‌توانید از ۲ نوع هواکش در این شیروانی‌ها استفاده کنید: نوع اول هواکش‌های نصب شده در محل تلاقی سقف‌ها و نوع دوم هواکش شیار‌داری است که روی دیوار نصب می‌شود. موارد دیگری نیز برای انتخاب هواکش وجود دارد که از جمله‌آنها می‌توان به هواکش‌های زیر شیروانی، هواکش‌های شیاردار زیر سقف، هواکش‌های سقفی و یا هواکش‌های کلاه‌دار اشاره کرد. گفتنی است در نهایت امکان استفاده از تمام آن‌ها وجود دارد.

ملاحظات زیبایی شناسانه

مقایسه زیبایی شناسانه سقف‌هایی با شیروانی‌های ۴ طرفه با شیب کم و شیروانی‌های دو طرفه با شیب زیاد بسیار دشوار است. شیروانی‌های دو طرفه بیشتر در معرض دید هستند. اما شیروانی‌های ۴ طرفه دارای ۲ نوع سطح شیبدار است. این ۲ نوع شیروانی تفاوت‌های زیادی با‌هم داشته و انتخاب هر یک از آن‌ها برای ساختمان بستگی به سلیقه شما دارد.  آن‌‌هم اینکه شما اساسا خانه‌هایی با سقف‌های شیروانی را می‌‌پسندید و یا از طراحی‌آنها خوشتان نمی‌آید.