رفتن به بالا

تلفن : 09124946517 - 77800970


سقف ساختمان
چگونگی نصب یک سقف جدید...Reviewed by Kaveh on Aug 29Rating: 4.5

راهنمایی جامع برای نصب یک سقف جدید

در این مقاله قصد داریم از انتخاب‌ها و تصمیم‌هایی پرده برداریم که قیمت و کیفیت سقف ساختمان شما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند. پیش از هر اقدامی کمی وقت بگذارید و این مطلب را به دقت بخوانید. کمی صبر و حوصله به خرج دهید؛ چرا که می‌خواهیم قبل از وارد شدن به بخش مهم و حساس قیمت سقف در بازار، اطلاعاتی در خصوص سقف ساختمان در اختیارتان قرار دهیم و به شما بگوییم که هر یک از تصمیم‌هایتان چه تأثیری بر سقف جدید ساختمان شما خواهد داشت.

سقف ساختمان

انتخاب سقف جدید

تا به حال برایتان پیش آمده است که به نمایشگاه اتومبیل بروید و صرفاً به خاطر این که شیفته رنگ یک ماشین شده‌اید، نسبت به خرید آن اقدام کنید؟ آن‌هم بدون آن که در مورد تعداد درها و سایر مشخصاتش چیزی بپرسید؟ مسلماً خیر. به نظر سوالی کاملاً احمقانه و مسخره می‌رسد! خب، در مورد خرید یک سقف جدید‌هم اوضاع به همین منوال است و نباید بی‌گدار به آب بزنید و حاصل دست‌رنج خود را بی‌مهابا خرج کنید؛ اگر بدانید به هنگام خرید سقف چه سوال‌هایی را باید با فروشنده مطرح کنید، عاقبت کارتان به خرید یک سقف بنجل و بی‌کیفیت با قیمتی گزاف و کمرشکن ختم نمی‌شود. رک و پوست‌کنده سخن گفتیم اما این عین واقعیت است.

تجربه ثابت کرده است که مقصر اصلی و متهم ردیف اول خرابی و نامرغوب بودن سقف‌ها در بیشتر موارد پایین بودن کیفیت ساخت آن است، اما ناشی‌گری مشتریان و عدم اطلاع آن‌ها در خصوص سوالات درستی که باید از فروشنده بپرسند نیز به این قضیه دامن می‌زند. ما به شما خواهیم گفت چه سوالاتی را با فروشنده و پیمان‌کار سقف مطرح کنید تا بعدها پشیمان، مغموم و متضرر نشوید.

سقف ساختمان

چک لیست سقف ساختمان

قبل از جایگزینی هر سقفی باید نکات بسیار مهمی را مد نظر قرار دهید. در ادامه به لیست کردن ١٠ پرسش مهم پرداخته‌ایم که می‌بایست از فروشنده سقف بپرسید:

١٠ پرسش مهم که می‌بایست در مورد سقف جدیدتان از فروشنده بپرسید…

  • می‌توانم خواهش کنم ساختار داخلی سقف را چک کنید و مطمئن شوید که هیچ عیب و ایرادی ندارد؟
  • در حال حاضر سقف خانه‌ام در چه وضعیتی است، می‌توانم از سنگ‌های اسلیت استفاده و یا سفال‌های آن را ترمیم کنم و مجدداً از آن‌ها استفاده کنم؟
  • به نظر شما چند درصد از این سفال‌ها و سنگ‌های اسلیت سقف ساختمان من قابل استفاده‌اند؟
  • وزن سقف جدیدی که می‌خواهم سفارش بدهم تأثیر نامطلوبی بر قدرت و استحکام ساختار سقف ساختمان من خواهد داشت؟
  • باید به دنبال گرفتن مجوز خاصی باشم؟
  • چگونه سقف ساختمان مرا به سقف خانه همسایه‌ام وصل می‌کنید؟
  • اگر قرار باشد درزپوش‌ها و گودی‌های سقف را عوض کنید چه جای‌گزینی برای آن‌ها در نظر دارید؟
  • برای سقف‌ شیبدار با شیب کمتر از ٣٠ درجه چه پوشش‌هایی را پیشنهاد می‌دهید؟
  • درباره رزومه کاری شرکت بپرسید که چند وقت است در این صنعت فعالیت می‌کند؟ چه ضمانت‌نامه‌ای برای کارشان دارند؟ این ضمانت‌نامه چه مواردی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟
  • کاری که روی ملک من انجام می‌دهید را بیمه می‌کنید؟

سقف ساختمان

طرز برخورد شما و نحوه مطرح کردن این پرسش‌ها

بی‌تردید صورت خوشی ندارد که شما فروشنده بینوا را زیر رگبار پرسش‌های خود بگیرید. در این صورت هیچ فروشنده‌ای رغبت نمی‌کند با مشتریانی که مو را از ماست بیرون می‌کشند، داد و ستد کند؛ مسلماً شما‌هم دوست ندارید این وسط نقش یک مشتری ایرادگیر و پرچانه را بازی کنید، پس بهتر است در حین مکالمه‌های عادی اطلاعات لازم را از وی دریافت کنید. اگر خوش برخورد باشید و با او گرم بگیرید، می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی در خلال صحبت‌هایتان رد و بدل کنید. به سخنان فروشنده گوش دهید و بحث را به سمتی هدایت کنید که شما را به پاسخ پرسش‌هایی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد نزدیک کند.

انتخاب پوشش مناسبی برای سقف ساختمان

این روزها بیشتر مردم از سفال‌های بتنی، سنگ‌های اسلیت و سفال‌های آجری به عنوان پوشش سقف، استفاده می‌کنند. تولیدکنندگان برای سفال‌ها و سنگ‌های اسلیت نو، ضمانت‌نامه ساخت صادر می‌کنند، علاوه بر آن پیمان‌کاری که سقف ساختمان شما را نصب می‌کند، نیز برای کار خود ضمانت‌نامه ارائه می‌کند.

سقف ساختمان

دوباره به کار بستن سفال‌ها و سنگ‌های اسلیت موجود

شما می‌توانید سفال‌های آجری و سنگ اسلیت موجود بر روی سقف قدیمی ساختمان خود را بردارید و در سقف جدیدتان استفاده کنید، البته مشروط بر آن که سالم باشند. این که بتوانید ظاهر ساختمان خود را حفظ کنید و فقط سقف جدیدی برایش دست و پا کنید که حداقل ٨٠ سال عمر کند، شرایط ایده‌آل و فوق‌العاده‌ای است. اگر سنگ‌های اسلیت سقف شما سالم باشد و بتوانید آن‌ها را مجدداً مورد استفاده قرار دهید، دیگر احتیاجی نیست تمام سنگ‌های اسلیت را نو بخرید؛ این یعنی ارزان تمام شدن سقف جدید.