رفتن به بالا

تلفن : 09124946517 - 77800970


مزایای سقف عرشه فولادی
مزایای سقف عرشه فولادیReviewed by Kaveh on Sep 19Rating: 4.5

مزایای سقف عرشه فولادی

در مقالات پیشین در خصوص نحوه پیاده سازی سقف‌های عرشه فولادی به تفصیل سخن گفتیم، در این مطلب قصد داریم شما را با مزایای سقف عرشه فولادی آشنا سازیم. در ادامه با پایابنای صدر همراه باشید.

  • تنوع بالا

شرکت‌های عضو انجمن عرشه فولادی (SDI)، عرشه‌هایی ارائه می‌دهند که مطابق با استانداردها و ویژگی‌های تعریف شده توسط SDI می‌باشند، این عرشه‌ها از حیث ارتفاع و فاصله میان میله‌های موجود در آن‌ها متفاوتند و ممکن است مواد سفت و سخت‌کننده و عایق صوتی در آن‌ها به کار رفته باشد. البته این امکان‌هم وجود دارد که فاقد این مواد باشند. ممکن است سلولی یا غیرسلولی باشند. این سقف‌ها در ضخامت‌های مختلفی عرضه می‌شوند. سقف‌های عرشه فولادی گزینه‌های بی‌شماری را پیش روی شما قرار می‌دهند و این امر سبب می‌شود در طیف گسترده‌ای از پروژه‌ها و طراحی‌های ساختمان قابل استفاده باشند.

  • تلفیقی بی‌نظیر از استحکام بالا و وزن پایین

به هنگام طراحی و ساخت عرشه‌های فولادی از خواص ذاتی فولاد به بهترین وجه بهره می‌گیرند تا کارآیی و بازدهی آن را به اوج رسانده و محصولاتی تولید کنند که نسبت قدرت به وزن آن‌ها بسیار بالاست و این یکی دیگر از مزایای سقف عرشه فولادی می‌باشد. حاصل این تلاش عرشه‌هایی خواهد بود که هزینه ساخت، نصب و انتقالشان نسبت به سایر انواع سقف پایین‌تر می‌باشد.

مزایای سقف عرشه فولادی

  • جذابیت ظاهری

درست است که عرشه فولادی یکی از اجزای اصلی ساختمان به شمار می‌رود اما از حیث زیبایی ظاهری نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. چنانچه این عرشه‌ها در مقوله ویژگی‌های ساختاری بی‌عیب و نقص باشند و پوشش‌های مرغوبی بر رویشان قرار گیرد، دوام بالایی از خود نشان می‌دهند و شما می‌توانید از لحاظ تعمیر و نگه‌داری ساده و بی‌دردسر آن‌ها آسوده خاطر باشید؛ این سقف‌ها همچنین از بعد زیبایی‌شناسی نیز خوشایند و چشم‌نواز خواهند بود.

  • قابل استفاده در تمامی شرایط آب و هوایی

عرشه‌های فولادی را می‌توان در تمامی شرایط جوی اجرا کرد، این مسئله می‌تواند هزینه‌های ناشی از تأخیر در ساخت سایر انواع سقف را از میان بردازد.

  • درجه مقاومت در برابر حریق

تولیدکنندگان عضو انجمن عرشه فولادی (SDI)، تمامی استانداردهای مقاومت محصولات در برابر آتش را رعایت کرده و درجه ضد حریق بودن آن‌ها را بر روی تولیداتشان حک نموده‌اند. عرشه‌های فولادی تولید شده توسط اعضای SDI اغلب الزامات ضد حریق بودن را دارا هستند.

مزایای سقف عرشه فولادی

  • کیفیت یکنواخت

تولیدکنندگان SDI با تکیه بر تکنیک‌های مهندسی و پالایش مداوم تولید، عرشه‌هایی می‌سازند که مطابق با استانداردهای تعریف شده جهانی ست.

  • دوام و بقای به اثبات رسیده

بیش از نیم قرن است که عرشه‌های فولادی عملکرد و جایگاه خود را در صنعت به همگان اثبات کرده و از حیث دوام و بقای بسیار بالا نظر مثبت و رضایت صنعت‌گران را جلب کرده‌اند.

  • مقرون به صرفه بودن و بهای محصول

منظور از قیمت و بهای محصول، مجموعه هزینه‌های اولیه و هزینه‌هایی ست که در طول عمر مفید سقف باید انجام داد و برآورد این هزینه‌ها به عملکرد و بازدهی سقف. عرشه‌های فولادی بهترین گزینه‌ برای طراحی سقف و کف ساختمان می‌باشند. همان‌طور که دیدید مزایای سقف عرشه فولادی بسیار است و اگر بخواهیم در یک جمله آن را خلاصه کنیم می‌توانیم بگوییم: سقف عرشه فولادی تلفیقی فوق‌العاده از قیمت پایین، کارآیی و عملکرد بالا و تحسین برانگیز می‌باشد.